Máte 18 alebo viac rokov?

Tieto sekcie sú určené iba pre návštevníkov starších ako 18 rokov. Prosíme potvrďte svoj vek.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Viac informácií nájdete v dokumente Ochrana osobných údajov.

© 2018 VÍNO MRVA & STANKO, a.s.,
27.10.2020

Cuvée 3 Burgundy šampiónom vo Francúzsku

Cuvée 3 Burgundy šampiónom vo Francúzsku

Na medzinárodnej výstave vín Mondial des Vins Blancs Strasbourg 2020 vo Francúzsku, v rodisku burgundských odrôd sa nám podaril husársky kúsok. Získali sme ocenenie Trophée Vin Sec - catégorie ASSEMBLAGE BLANC, ktoré je udeľované najvyššie hodnotenému cuvée vínu výstavy.  

Ocenenie a zlatú medailu v roku 2020 na Mondial des Vins Blancs získalo slovenské cuvée z malokarpatských viníc 3 Burgundy, ktoré je tvorené tromi burgundskými odrodami v pomere:  Rulandské biele 50%, Chardonnay 35% a Rulandské šedé 15%.  

Zaujímavosťou tohto cuvée je, že každá z odrôd vyzrievala v inej nádobe. Rulandské biele zrelo v dubovom sude, Chardonnay v betónovom Galileu a Rulandské šedé v nerezovom tanku
Kupážou jednotlivých odrôd vzniklo nádherné víno burgundského charakteru s typickým odrodovým prejavom. Víno je plné, veľmi dobre vybalansované s dlhou perzistenciou.

Zo Štrasburgu sa so striebornou medailou vrátil aj Rizling rýnsky, ročník 2019. Zároveň chceme pogratulovať aj našim slovenským kolegom k  úspechom na Mondial des Vins Blancs Strasbourg 2020.

Mondial des Vins Blancs Strasbourg 2020

3 Burgundy (Čachtice), ročník 2019 - Zlatá medaila a víťaz kategórie Assemblage blanc
Rizling rýnsky (Mužla), výber z hrozna, ročník 2019 – Strieborná medaila

Ocenené vína si môežte objednať jednoducho online pomocou objednávkového formulára MRVA & STANKO.