Novinky

Frankovka modrá rosé šampiónom ružových vín Muvina Prešov 2017

muvina 2017 fm champion vms

Jednou z prestížnych aktivít Múzea vín v Prešove je každoročné organizovanie súťažnej prehliadky vín Muvina. Už 22. ročník výstavy prebiehal opäť pod patronátom Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno (O.I.V.). Prichádzajú vína z celého sveta, pozývajú sa odborníci - enológovia z rôznych štátov sveta, aby degustovali vína a ocenili tie najlepšie.

Na výstave zabodovala Frankovka modrá rosé z ročníka 2016, ktorá už stihla získať titul šampióna Víno Tirnavia 2017 a stala sa aj šampiónom ružových vín Muvina Prešov 2017!

Na výstave sme získali ďalšie zlaté medaily za Frankovku modrú z ročníka 2015 a Chardonnay z ročníka 2016. 

Ocenené vína Mrva & Stanko - Muvina Prešov 2017
Frankovka modrá rosé (Vinodol), ročník 2016 – Zlatá medaila a Šampión ružových vín
Frankovka modrá (D. Orešany), ročník 2015 – Zlatá medaila
Chardonnay (Čachtice), ročník 2016 – Zlatá medaila 

muvina presov 2017 hodnotenie

Snúbenie zážitkovej kuchyne s vínom

3ST slovenska-vecera 1140x370px

Začiatok júna sa bude niesť v znamení prvotriednej gastronómie a tých najlepších slovenských vín!

V spolupráci s legendou nášho vinárstva, firmou Mrva & Stanko a našim oceneným šéfkuchárom Dominikom Martonom, sme pre vás pripravili jedinečný gurmánsky večer, kde o nefalšované epikurejské zážitky nebude núdza.

Rustikálne prostredie hotela, decentný hudobný podmaz a príroda Demänovskej Doliny sú ideálnym piedestálom pre naštartovanie všetkých vašich zmyslov. Tešíme sa na vás priatelia! 

Precízne zostavené zážitkové menu

 

Amouse Bouche
Bukový list, ranná rosa
Sekt Cuvée Brut, ročník 2015 

Starter
Terinka z králika, mrkva sorbet, púpava
Veltlínske zelené Kryo, ročník 2016, neskorý zber 

Polievka
Šťavel, maslová ryba, rumančeková pena
Winemaker´s Cut Rizling rýnsky, ročník 2015, výber z hrozna 

Hlavné jedlo
Rump steak, čierny koreň, smrčok, biela čokoláda,
Winemaker´s Cut Cuvée Cabernet Sauvignon/Frankovka modrá/Merlot, ročník 2012 

Hlavné jedlo
Bolen, grilovaná uhorka, koriandrová majonéza, ďatelina
Sauvignon, ročník 2016, neskorý zber 

Dezert
Katalánsky krém s gorgonzolou, orieškový púder, jahody
Pálava, ročník 2015, výber z hrozna

 

Tešíme sa na vás! 

Kedy: 2.6.2017 o 18:00
Kde: reštaurácia Hotela Tri Studničky
Cena: 49€ / osoba 

Rezervácia 

  • emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.,
  • telefonicky na +421 44 547 8000-2

 

Winemaker’s Cut Rizling rýnsky ročník 2011 potvrdil svoju kvalitu

rotunda-2

27. ročník výstavy Kráľovský Rizling 2017, ktorá je výhradne zameraná na odrodu Rizling rýnsky, preverila kvalitu našich troch vín.

Winemaker’s Cut Rizling Rýnsky z ročníka 2011 sa stal druhým najvyššie hodnoteným vínom celej výstavy a zároveň víťazom kategórie III. - vína tiché ročníka 2015 a staršie so zvyškovým cukrom do 12 g/l, pričom mu degustátori udelili rovných 90,00 bodov.

Aj týmto odroda Rizling rýnsky potvrdila potenciál zrenia a archivácie, ktorý sa v nej ukrýva. Ak sa vo vašich archívoch nachádza ešte niekoľko fliaš toho výnimočného Rizlingu so skvelého ročníka 2011, nebojte sa ho otvoriť, víno ja na svojom vrchole.

Ani ďalšie dva Rizlingy však nezaostávali. Mladý Rizling rýnsky ročník 2016 z limitovanej edície Winemaker’s Cut získal 89,00 bodov a zlatú medailu a o rok starší Rizling z ročníka 2015 striebornú medailu.

kralovsky rizling 2011 

Ochutnajte mladé vína Mrva & Stanko z ročníka 2016 ako prví

rotunda-2

Vážení milovníci dobrého vína, po minuloročnom úspechu Vám opäť prinášame možnosť objednania degustačného setu mladých vín Mrva & Stanko z ročníka 2016.

Cena degustačného setu mladých vín je 52,20 € s DPH. Cena dopravy je 5,40€ s DPH, pri objednávke dvoch a viacerých setov je doprava zdarma. Všetkým záujemcom bude doplnený k vínam aj malý darček vo forme nálievok Mrva & Stanko. 

Degustačný set obsahuje nasledovné vína ročníka 2016:

Cabernet Sauvignon rosé (Vinodol), suché
Cabernet Sauvignon rosé (Mojmírovce), polosuché
Sauvignon (Čachtice), neskorý zber, suché
Müller Thurgau (Mojmírovce), suché
Muškát žltý (Ladmovce), neskorý zber, polosuché
Veltlínske zelené KRYO (Šenkvice), neskorý zber, suché 

Degustačný set je možné objednávať od stredy 29. marca 2017. Distribúcia kuriérskou službou začne v utorok 4. apríla 2017 v deň uvedenia mladých vín do ponuky. Degustačné sety budú doručené kuriérom počas nasledujúceho pracovného dňa.

Ako objednať?

Degustačný set je možné objednať na našej e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., telefonicky na 0911 746 911, alebo zakúpiť priamo vo vínotéke Mrva & Stanko v Trnave.

Nezabudnite uviesť adresu doručenia a telefónne číslo pre kuriéra. V prípade záujmu je možné skladbu vín v degustačnom sete upraviť podľa aktuálnej ponuky našej vínotéky.

Súťaž s Mrva & Stanko

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje pocity a skúsenosti s vínami nového ročníka. Pripravili sme pre Vás súťaž o lákavú cenu, ktorou je magnum fľaša sektu Grand Cuvée brut, ročník 2013 v drevenom darčekovom obale.

Zašlite nám Vaše hodnotenie vín z degustačného setu pomocou súťažného formulára.

Súťažiť môžete až do 24. apríla 2017, vyhodnotenie a odoslanie ceny výhercovi sa uskutoční 25. apríla 2017.

 

Mladé vína ročníka 2016 z degsuatčného setu budú v ponuke vínotéky od utorka 4. apríla.

mlade vina 2016 mini

 Zaslaním svojho hodnotenia prehlasujete, že ste starší ako 18 rokov a súhlasíte v prípade výhry so zverejnením svojho mena a priezviska na Facebook stránke Mrva&Stanko. Výhry v tejto reklamnej súťaži nepodliehajú zdaneniu v zmysle príslušných ustanovení zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, pričom organizátor nezodpovedá za prípadné ďalšie výhry v iných súťažiach.

Tichá vína Reduta

rotunda

Pozývame Vás na 3. ročník podujatia Tichá vína Reduta, ktoré sa uskutoční 8. apríla 2017 od 17:00. Podujatie sa uskutoční pod záštitou starostu mesta Uherské Hradiště Stanislava Blahy a prezidenta Svazu vinařú České republiky Tibora Nyitraya.  

ticha vina reduta 2017

Zlato a striebro z Vinalies Internationales 2017

vinalies internationales logo

 

Slovenské vinárstva odštartovali účinkovanie na medzinárodných výstavách opäť vo veľkom štýle. 23. ročníka najprestížnejšej svetovej výstavy Vinalies Internationales Paris sa zúčastnil rekordný počet 3540 vín z celého sveta. Slovenské vína získali 48 medailí z čoho 11 bolo zlatých a 37 strieborných.

V obrovskej konkurencii získali naše vína 1 zlatú a 1 striebornú medailu. Vína hodnotilo počas piatich dní 140 degustátorov z celého sveta. Najviac ich očarili nasledovné vína z našej produkcie:

vinalies gold medal-130x130

Chardonnay (Čachtice), neskorý zber, ročník 2015 – Zlatá medaila

vinalies silver medal-130x130

 Winemaker`s Cut Cuvée Hron ~ Váh ~ Rimava ~ Rudava, ročník 2015 – Strieborná medaila

 

Z každého jedného úspechu našich vín na medzinárodných výstavách máme nesmiernu radosť. Po minuloročných úspechoch na tejto prestížnej francúzskej výstave sa aj tento rok naplnili naše očakávania a ocenenia nenechali na seba dlho čakať.

chardonnay vip 2017 gold

 

Skvelá správa z Tokia

sakura2016DG

Už po štvrtýkrát sa konala v Japonskom Tokiu medzinárodná výstava vín SAKURA Japan Women’s Wine Awards, na ktorej hodnotia vína výhradne dámy pod vedením skúsenej japonskej somelierky Yumi Tanabe. Súťaž prebiehala v dňoch od 28. januára do 1. februára 2017.

Na štvrtom ročníku sa zúčastnilo rekordných 4212 vzoriek z 37 krajín celého sveta.

Máme obrovskú radosť a tešíme sa získanému oceneniu Veľkej zlatej medaily – Double Gold za Tramín červený, ročník 2015 z Čachtíc. Na Slovensko putovali iba 2 veľké zlaté ocenenia a týmto chceme zablahoželať aj vinárstvu Pivnica Radošina k zisku veľkej zlatej medaily za víno Radošinský Klevner.

Vína, ktoré získali veľkú zlatú medailu postúpia do hodnotenia o získanie najvyššieho ocenenia výstavy – Diamond Trophy. Ocenenie získa 30 najlepších vín a výsledky budú vyhlásené 7. marca na ceremónii FOODEX 2017.

Držte nám naďalej palce.

sakura 2017 diplom

tc-sakura-awards

 

Sakura Awards 2017

 

sakura

Vianočné balíčky MRVA & STANKO 2016 (Vypredané)

vianocne-logo

Vážení milovníci a priatelia vína.
Vianočné sviatky a nový rok 2017 sa nezadržateľne blížia, radi by sme Vám toto obdobie spríjemnili našimi vínami a doporučili doplniť si Vaše pivničky a vínotéky v dostatočnom predstihu.

Zároveň by sme Vám radi predstavili nové vianočné balíčky našich vín, ktoré mali veľký úspech a pri ktorých zabezpečíme dodanie kuriérom v rámci celej Slovenskej republiky do dvoch pracovných dní od zaslania objednávky.

Pri objednávke dvoch a viac vianočných balíčkov je doprava zdarma. Súčasťou vianočných balíčkov bude darček v podobne nálievky Mrva&Stanko. 

Vianočný balíček obsahuje nasledovné vína:
Sekt Grand Cuvée Brut, roč. 2014, suché
Lipovina (Malá Tŕňa), bobuľový výber, roč. 2015, sladké
Chardonnay (Čachtice), roč. 2015, neskorý zber, suché
Tramín červený (Čachtice), roč. 2015, výber z hrozna, polosuché
Cabernet Sauvignon (Mojmírovce), roč. 2012, výber z hrozna, suché
Modrý Portugal (Dolné Orešany), roč. 2015, suché
Darček - nálievka Mrva&Stanko


Cena vianočného balíčka je 64,20€ s DPH, cena dopravy 5,40€ s DPH. Aby sme Vám zabezpečili dodanie ešte pred sviatkami, balíček je potrebné objednať najneskôr do 21.12.2016, do 10:00. V prípade záujmu vieme nakombinovať vianočný balíček podľa vín z našej aktuálnej ponuky.

Vianočné balíčky je možné rezervovať telefonicky na čísle 0911 746 911, prípadne e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo najlepšie osobne v priestoroch našej vínotéky v Trnave.

Nezabudnite uviesť adresu doručenia a telefónne číslo pre kuriéra.

vianocny-balicek-2016-2

WINEMAKER'S CUT Limited Edition (vypredané)

rotunda

Priatelia, milovníci a fanúšikovia krásnych vín,

pripravili sme pre Vás limitovaný set vín zameraný na edíciu WINEMAKER'S CUT, ktorú sme prvýkrát prezentovali v roku 2009.

Predstavuje tie najlepšie vína z našej produkcie, pri výrobe ktorých sme použili novátorské technológie a postupy, ktoré sa odzrkadlili v neobyčajných vnemoch, vôňach, chutiach a zážitkoch. Vína označením WINEMAKER'S CUT v sebe nesú to najlepšie z pôdnych a klimatických podmienok lokalít, z ktorých vzišli.

Vína sme vložili do laserom gravírovanej drevenej debne, ktorá ešte viac umocňuje ich vzácnosť. Limitovaný set je doplnený o nálievky a someliersku vývrtku Mrva & StankoKolekcia je skvelý darček pre milovníkov vína s potenciálom ešte niekoľkoročného zrenia. 

Objednávky WINEMAKER’S CUT setov môžete zasielať na e-mail  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., prípadne telefonicky na čísle +421 33 59 147 14. Nie je možné upraviť skladbu vín.

 

WINEMAKER’S CUT „6-ka“, limitovaná počtom do 20 ks, cena 159,00€ s DPH (vypredané)

Winemaker’s Cut Rizling rýnsky (Vinodol), výber z hrozna, ročník 2015

Winemaker’s Cut Chardonnay sur Lie (Kamenný Most), neskorý zber, ročník 2015

Winemaker’s Cut Cabernet Sauvignon barrique (Vinodol), výber z hrozna, ročník 2012

Winemaker’s Cut Frankovka modrá (Drženice), výber z hrozna, ročník 2012

Winemaker’s Cut Cuvée: Cabernet Sauvignon / Frankovka modrá / Merlot, akostné značkové víno, ročník 2012

Winemaker’s Cut Cuvée: Hron ~ Váh ~ Rimava ~ Rudava, akostné značkové víno, ročník 2012 

 

WINEMAKER’S CUT „12-ka“, limitovaná počtom do 10 ks, cena 319,00€ s DPH (vypredané) 

Winemaker’s Cut Rizling rýnsky (Vinodol), výber z hrozna, ročník 2015

Winemaker’s Cut Rizling rýnsky (Dolné Orešany), výber z hrozna, ročník 2012

Winemaker’s Cut Rizling rýnsky (Dolné Orešany), výber z hrozna, ročník 2011

Winemaker’s Cut Chardonnay sur Lie (Kamenný Most), neskorý zber, ročník 2015

Winemaker’s Cut Cabernet Sauvignon barrique (Vinodol), výber z hrozna, ročník 2012

Winemaker’s Cut Cabernet Sauvignon barrique (Belá), výber z hrozna, ročník 2012

Winemaker’s Cut Frankovka modrá (Drženice), výber z hrozna, ročník 2012

Winemaker’s Cut Cuvée: Cabernet Sauvignon / Frankovka modrá / Merlot, akostné značkové víno, ročník 2012

Winemaker’s Cut Cuvée: Cabernet Sauvignon / Frankovka modrá / Merlot, akostné značkové víno, ročník 2011

Winemaker’s Cut Cuvée: Hron ~ Váh ~ Rimava ~ Rudava, akostné značkové víno, ročník 2012

Winemaker’s Cut Cuvée: Hron ~ Váh ~ Rimava ~ Rudava, akostné značkové víno, ročník 2011

Rizling rýnsky (Mojmírovce), hrozienkový výber, ročník 2006

 

wmc-set-1

 

wmc-set-5

 

wmc-set-3

 

wmc-set-4

 

wmc-set-2

 

vina